darmowe strony    
        regulamin        
        pomoc        
     promuj stronę    
  bajery na stronę  

Promocja i reklama w internecie

  Dobra strona.
  Aby strona była często odwiedzana musi zawierać wartościowe treści – internauci najczęściej wchodzą na znane sobie wcześniej witryny, których używają regularnie w konkretnym celu. Strony o niczym mają tylko jednorazowych odwiedzających i nigdy nie stają się popularne (nawet strony, których zadaniem jest promowanie malutkiej firmy muszą oferować oglądającemu je potencjalnemu klientowi wszystkie potrzebne informacje; myślenie, że jak czegoś nie będzie wiedział, to zadzwoni jest błędne, bo wygodniej mu będzie poszukać strony konkurencji i tam dowiedzieć się więcej). Atrakcyjne wizualnie strony szybciej zjednują sobie użytkowników, dlatego nie zapominaj o tym aspekcie.

  Darmowa promocja.
  Zanim zyskasz miliony stałych użytkowników musisz każdego z nich skłonić do pierwszego wejścia. Mając witrynę, która swoją treścią i funkcjonalnością będzie zdobywać regularnie odwiedzających użytkowników zabieramy się do ich zwabiania. Recepta na wywołanie ruchu na stronie jest prosta: trzeba spowodować, aby inne popularne serwisy umieściły opisany link do Twojej witryny. Wykonanie tego nie jest już takie łatwe. Na początek trzeba się zastanowić, na których często odwiedzanych stronach może znaleźć się ów link.
  Najprościej jest umieścić linki na forach i newsach. Pisz ciekawe, zgodne z tematyką forów/newsów posty, w stopce umieszczając link. Nie przesadzaj z liczbą postów, stosuj się do regulaminów. Nadgorliwe działania powodują więcej szkody niż pożytku, ponieważ Twój adres WWW może zostać wpisany na listę serwisów spamerskich, co skutkuje drastycznym spadkiem szans na jego wypromowanie. Przykłady forów/newsów: forum.o2.pl, forum.gazeta.pl, niusy.onet.pl.
  Następną grupą serwisów, w których można umieścić link są katalogi (są to tematyczne spisy stron WWW). Listę najpopularniejszych w Polsce katalogów znajdziesz na www.ranking.pl. Umieszczanie linków w niektórych z nich jest płatne.
  Innymi stronami wartymi uwagi są wyszukiwarki. Na początek dodaj swoją stronę do wyszukiwarek. Listę najczęściej używanych w Polsce wyszukiwarek znajdziesz na www.ranking.pl. Na stronach wyszukiwarek bardzo często napisane jest, co trzeba zrobić, żeby strona była dodana do bazy danych i stała wysoko w wynikach. Ogólną zasadą jest sprawienie by jak największa liczba innych stron likowała do naszej (sprawdź hasło „link popularity”). Ważna jest też treść strony (np. stosunek liczby słów kluczowych do wszystkich słów, używanie nagłówków, linki wychodzące ze strony itp.). Niektóre wyszukiwarki korzystają podczas indeksowania z osobnych plików opisujących strony (poszukaj artykułów o „sitemap” i „filelist”), a także ze specjalnych znaczników html - metatagów. Staraj się często aktualizować treść strony. Techniki windowania strony w wynikach wyszukiwań nazywają się pozycjonowaniem. Więcej na temat pozycjonowania można dowiedzieć się na forach poświęconych tworzeniu stron WWW (np. www.webhelp.pl, forum.idg.pl).
  Umieszczaj linki w internetowych ogłoszeniach, na aukcjach itp. (uważaj cały czas na regulaminy). Wymieniaj się linkami z zaprzyjaźnionymi serwisami. Im więcej linków do Ciebie w sieci, tym lepiej!


1-szy.net:   darmowe strony www,   profesjonalne rozwiązania internetowe,  projekty graficzne