<< POWRÓT DO SPISU TREŚCI <<

Zarabianie na Allegro krok po kroku

Allegro przestało być tylko miejscem pozbywania się nieużywanych rzeczy. Wielu sprzedawców utrzymuje się wyłącznie z działalności w tym serwisie. Część z tych osób i firm zarabia na tym nawet po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie (szacunek oparty na cenie towaru i liczbie komentarzy; zobacz profile użytkowników selkar, qbok, czy drake2). Jeśli chcesz bliżej poznać gwiazdy biznesu z Allegro wejdź na stronę www.biskupi.pl.
Oczywiście nie jest prosto zarabiać olbrzymie pieniądze siedząc wygodnie przed komputerem, od czasu do czasu wysyłając paczkę. Zarabianie na Allegro jest nieustanną walką z konkurencją, ciągłym poszukiwaniem dobrego towaru i źródeł zaopatrzenia. Przy większych obrotach powstaje problem z zarządzaniem sprzedażą (przy kilkuset wysyłanych rzeczach tygodniowo trudno wszystko ogarnąć, a mechanizmy i narzędzia Allegro sprawy nie ułatwiają).

Ta strona ma pomóc początkującym zacząć zarabianie w serwisie Allegro.

Żeby zarabiać na Allegro trzeba:

  1. Mieć ukończone 13 lat,
  2. Mieć konto e-mail (dobrze jest, gdy jest ono przeznaczone tylko do tego celu; ze względu na doskonałe mechanizmy przeszukiwania poczty bardzo wygodne jest konto na www.gmail.com).
  3. Założyć konto Allegro (kliknij, aby to zrobić teraz; może być na osobę prywatną lub firmę) i dokonać jego pełnej aktywacji.
  4. Mieć konto bankowe (kliknij, aby założyć je teraz; może być na osobę prywatną lub firmę).

Co sprzedawać?

Zanim zaczniesz sprzedawać zbadaj rynek. Przeszukując Allegro poznaj najlepiej sprzedające się rzeczy (koniecznie rób notatki), obserwuj ofertę skutecznych sprzedawców (szukaj zarówno w aukcjach trwających, jak i w zakończonych). Staraj się skupić na jednej dziedzinie, aby móc dowiedzieć się jak najwięcej o sprzedawanym w przyszłości towarze (często o zakupie decyduje fachowość sprzedawcy, gdyż potencjalni klienci zadają bardzo szczegółowe pytania na temat oferowanych rzeczy). Na początek radzę towar, który może poleżeć, gdyż „żółtodzioby” zazwyczaj zbyt optymistycznie podchodzą do planów sprzedaży. Najbardziej niebezpieczna jest elektronika, bo mimo, że sprzedaje się szybko, to trzeba naprawdę „w niej siedzieć” , żeby nie utknąć z dwudziestoma gadżetami, które w mgnieniu oka stały się przestarzałe. Należy też unikać rzeczy z bateriami, które są zużywane podczas składowania itp. (sprzedawca nie może sobie pozwolić na negatywne opinie klientów, a dostanie takie na pewno, jak w wysłanych rzeczach po tygodniu będą wyczerpywać się baterie).

Skąd wziąć towar?

Nie polecam początkującym sprowadzania rzeczy z Chin (mnóstwo poradników jak to robić jest na Allegro). Dobrą cenę u producenta można uzyskać dopiero przy bardzo dużym zamówieniu. Po całym stresie związanym z importem, może się okazać, że niższą cenę ma hurtownia w Twoim mieście. Do tego, przy nietrafionym zakupie dużej partii, można na dobre zamrozić kapitał i wyprzedawać towar latami, bez żadnego zysku.
Najprościej znaleźć pobliską hurtownię i tam dokonać zakupu. Zanim pójdziesz do hurtowni musisz dokładnie wiedzieć ile podobne rzeczy kosztują na Allegro (może się zdarzyć, że w hurtowni, którą odwiedzisz ceny są wyższe niż w tym serwisie). Przy obliczaniu satysfakcjonującej Cię ceny weź pod uwagę koszty jakie poniesiesz wystawiając i promując przedmioty oraz wysokość swojej marży. Na początek lepiej nie brać za dużo jednego rodzaju towaru. Lepiej kupić po 5 sztuk 10 modeli, niż 50 sztuk - jednego (nawet jeśli inny sprzedawca sprzedał tego bardzo dużo, to mógł intensywnie promować przedmioty, o czym Ty nie wiesz lub ma odbiorców, którzy odwiedzają jego aukcje regularnie).

Jak wystawiać przedmioty?

Na początek należy jak najwięcej zrzynać od doświadczonych sprzedawców. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na kategorię, w której sprzedawany jest przedmiot; słowa kluczowe w tytule i opisie (słowa kluczowe = słowa lub frazy, które potencjalny klient wpisuje podczas wyszukiwania przedmiotu); styl opisu; informacje, na które jest kładziony największy nacisk. Przeanalizuj sposób sfotografowania przedmiotu. Ustal sposób promowania przedmiotu (promowanie - to rozmaite metody wyróżniania aukcji w wynikach wyszukiwania lub na innych stronach serwisu Allegro, za które pobierane są dodatkowe opłaty).
Pomocne mogą być rozmaite fora (np. forum Allegro), ale raczej naprawdę skuteczni sprzedawcy się tam nie spowiadają ze swoich technik.
Allegro umożliwia także korzystania z pomocy doświadczonych sprzedawców (kliknij, aby zobaczyć).

Więcej o sprzedaży na stronie „Wykaz pomocy i narzędzi dla sprzedawców Allegro”.