Ruiny
Strona Główna


Ruiny Młyna w Oleśnicy na ul. Młynarskiej
Strona Główna
Historia
Eksploracja
Lokalizacja
Kontakt
Galeria
Skąd wzięły się ruiny młyna w centrum Oleśnicy?

Młyn został zbudowany przez Niemców jakoś na początku XX wieku. (prawdopodobnie w latach 20-30) Służył do mielenia ziaren zbóż na mąkę, jak każdy młyn. Po wojnie, gdy Oleśnica wróciła do Polski, młyn zachował swoją funkcję (świadczą o tym tabliczki z polskimi napisami np. "Zakaz palenia" >>ZOBACZ!<<, aż do lat 80 (niczym nie poparta hipoteza), kiedy został z niewiadomych przyczyn zamknięty. Teraz leży odłogiem, główne wejście od strony ul. Młynarskiej zostało zakratowane. Żule i inne menele znalazły sobie jednak inne wejście - od strony zamku, w murze był wyłom, został jednak zamurowany po znalezieniu w ruinach zwłok. (jak plotka głosi)

Opis póki co oparty jedynie na przypuszczeniach, później pojawi się bardziej zbliżona do rzeczywistości wersja dziejów młyna.
Profesjonalne strony internetowe Pruszków,  Geodeta Warszawa,   Geodeta Serock, Wieliszew, Jabłonna, Nieporęt;   Darmowe Strony Internetowe,   Język angielski Ursus;   Apteka Zalesie;   How To Make Railings / Jak zrobić balustradę;   How to Make Sliding Doors;   TAXI Piastów;   TAXI Grodzisk Mazowiecki;   TAXI Milanówek;   taxi Brwinów;   Geodeta Płock;   Taxi Pruszków;   produkcja suplementów diety;   głodówka;   psycholog dziecięcy Ursus;