Ruiny
Strona Główna


Ruiny Młyna w Oleśnicy na ul. Młynarskiej
Strona Główna
Historia
Eksploracja
Lokalizacja
Kontakt
Galeria
Czego dowiedzieliśmy się z bezpośrednich obserwacji (bardzo bezpośrednich^^)

Wejście
Nie jest łatwo wejść do środka ruin, odkąd zamurowano dziurę w ścianie podziemia i na dobre zakratowano wejście główne. Postanowiliśmy więc dostać się do młyna przez jedno z okien. Od południa nam się nie udało - na parterze wszystkie okna są zamurowane, na 1 piętro jest za wysoko. Spróbowaliśmy od zachodu - jest tam dziwna "wypustka" muru, który zakręca w tym miejscu tworząc między ścianami kąt ostry - świetny do wspinaczki. Już w pierwszym podejściu osiągnęliśmy cel - okno na pierwszym piętrze.

Pierwsze piętro
Zaraz po wejściu przez okno ujrzeliśmy oświetlone słońcem wpadającym przez liczne okna, pierwsze piętro. Zasadniczo w dobrym stanie, trochę napisów na białych ścianach, niektóre teksty bardzo poruszające np. "Umieram dla Ojczyzny - szkoda tylko, że z głodu". Na początku bardzo niepewnie stąpaliśmy po podłodze - kto wie, jak mocno spróchniałej. Później okazało się, że nasza ostrożność nie była aż tak uzasadniona - deski później widziane z parteru wyglądały na dość solidne i słabo naruszone. Obejrzeliśmy dziwny "zsyp" przylegający do zachodniej ściany i przeszliśmy na wschód - w stronę zniszczonej klatki schodowej. Okazało się, że mimo okropnego wyglądu, schody trzymają się całkiem nieźle - mogliśmy zejść na parter.

Parter
Tutaj pierwsze, co rzuca się w oczy, to widziana z drugiej strony krata zamykająca główne wejście. Można było widzieć przechodniów idących do kościoła! :) Upewniliśmy się, że podłoga jest solidna, również spojrzenie w sufit zapewniło nas o stabilności podłoża na 1-szym piętrze. Tutaj odnaleźliśmy również okno, przez które na początku próbowaliśmy, bezskutecznie wejść. Zrobiliśmy także świetne zdjęcie tzw. zsypu odbitego w wodzie zalegającej na jego dnie.
Profesjonalne strony internetowe Pruszków,  Geodeta Warszawa,   Geodeta Serock, Wieliszew, Jabłonna, Nieporęt;   Darmowe Strony Internetowe,   Język angielski Ursus;   Apteka Zalesie;   How To Make Railings / Jak zrobić balustradę;   How to Make Sliding Doors;   TAXI Piastów;   TAXI Grodzisk Mazowiecki;   TAXI Milanówek;   taxi Brwinów;   Geodeta Płock;   Taxi Pruszków;   produkcja suplementów diety;   głodówka;   psycholog dziecięcy Ursus;