O nas
Kontakt i dojazd 
Galeria
Współpraca
Oferta 
Inni o nas
Czym jest Park Czarnego Daniela?

Park Czarnego Daniela to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie. Gospodarstwo to położone jest w Zawoi Podpolice na osiedlu Czarnotowa.

Zawoja otoczona jest piękną beskidzką przyrodą. Wędrując po górach podziwiać możemy przepiękne krajobrazy. Nie brakuje  również pomników przyrody, czy roślin chronionych, których  na próżno szukać w innych regionach Polski. Bogaty jest również świat fauny. Każdy prawdziwy miłośnik przyrody ma nadzieję na spotkanie podczas swoich wędrówek z zamieszkującymi nasze lasy zwierzętami. Najczęściej zadowolić się musi widokiem ich tropów i śladów, a kiedy ma więcej szczęścia przez krótką chwilę obserwuje uciekające przed nim sarny. Jelenie szlachetne mimo, że liczne w okolicznych lasach spotkać jest niezwykle trudno. Prowadzą one nocny tryb życia, najczęściej żerują późnym wieczorem i wczesnym rankiem. W dzień odpoczywają w leśnych młodnikach.

W prowadzonym przez nas gospodarstwie jeleniowate są na wyciągnięcie ręki. Ich obserwacja przynosi wiele satysfakcji. Nasze daniele i jelenie mimo ograniczonej przestrzeni życiowej zachowują się jak w naturze. Prowadzą stadny tryb życia. Mają ustaloną hierarchię, wędrują udeptanymi przez siebie ścieżkami. Młode przez pierwszy tydzień życia zostawiane są przez łanie w zaroślach. Byki zrzucają poroże późną wiosną. Jednym słowem prawdziwy miłośnik przyrody w różnych porach dnia i roku może być świadkiem różnych zachowań tych pięknych zwierząt.
W naszym gospodarstwie hodujemy kilkadziesiąt zwierząt.

W ostatnim czasie wzbogaciliśmy naszą kolekcję zwierząt w niezwykle rzadki okaz jakim jest biały jeleń. Nasza roczna łania ma na imię Śnieżka. Niestety jak każdy jeleń uwielbia kąpiele błotne, dzięki którym staje się bardziej szara niż biała. W chwili obecnej zachowuje bezpieczny dystans od odwiedzających nasze gospodarstwo turystów, ale z dnia na dzień jest on coraz mniejszy. Mamy nadzieję, że jeszcze w wakacje będzie podchodzić na wyciągnięcie ręki.


Nasza tegoroczna łania Gizela jest równie urocza jak jej bajkowa imienniczka.


Jedna z naszych doświadczonych łań w roli przedszkolanki.


Nasza łania Baśka łatwo nawiązuje znajomości szczególnie z dziećmi.


Daniele starają się dotrzymać jej kroku.


Ale to ona jest gwiazdą każdej wizyty w naszym gospodarstwie.


Aby zaimponować gościom pokazuje nawet "cyrkowe" sztuczki obgryzając liście stojąc na tylnych nogach.


Czyż nie jest sympatyczna?

darmowy hosting obrazków

Aby się o tym przekonać trzeba do nas przyjechać.


Nasze jelenie uwielbiają towarzystwo człowieka. Szczególnie jednego.......

darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków

Zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli.

Liczniki

Profesjonalne strony internetowe Pruszków,  Geodeta Warszawa,   Geodeta Serock, Wieliszew, Jabłonna, Nieporęt;   Darmowe Strony Internetowe,   Język angielski Ursus;   Apteka Zalesie;   How To Make Railings / Jak zrobić balustradę;   How to Make Sliding Doors;   TAXI Piastów;   TAXI Grodzisk Mazowiecki;   TAXI Milanówek;   taxi Brwinów;   Geodeta Płock;   Taxi Pruszków;   produkcja suplementów diety;   głodówka;   psycholog dziecięcy Ursus;